Seminars (Seminerler)


Turkey JUG (Java User Group) yöneticileri (Mimar Aslan, Uğur Ata ve Kerim Fırat) olarak Java, Scala, Big Data ve Android  gibi yazılım alanlarına dair üniversitelerde ücretsiz seminerler vermekteyiz.

Seminer Şartlarımız
(ÖNEMLİ NOT: İlk 2 şart sadece İstanbul dışı içindir.)

1-Seminer mekânına İstanbul’dan harekete edeceğiz ve yine İstanbul’a döneceğiz. Uçak ya da otobüs artık her neyle seminer mekânına geleceksek, yol biletinin bizi davet eden üniversitenin ya da sponsorlarının tarafından temin edilmesini istiyoruz. Biz bilet satın alınmasına da asla karışmayacağız ve elimizi paraya bile sürmeyeceğiz sadece gidip vasıtaya bineceğiz.
2-Seminer mekânı eğer İstanbul’un dışındaysa o zaman seminerden 1 gece önce orada olacağız. Şehrinize vardığımızda bizi bir otelde ya da misafirhanede misafir edersiniz.


3-Hafta içi kurumlar için projelerde yazılım danışmanlık hizmetleri verdiğimizden seminer için tercihimiz genelde  cumartesi günüdür.
4-Seminerlerimizin eksiksiz olarak kaliteli bir video kamera ile kayıt altına alınması istiyoruz ve seminerlerimizin bitişinin ardından da video kayıtlarımızın bir kopyasını hemen orada alacağız çünkü o kaydı uzakta olup da katılamayanlar için sosyal ağlarda paylaşacağız.
5-Eğer mümkünse seminere dışarıdan katılımlara izin verilmesi güzel olur.
6-Eğer mümkünse seminer salonunda konuşmacıların sahnede rahatça gezip hareket edebilmesi için salonda yaka mikrofonunun bulunmasını da güzel olur.
7-Seminer sonunda ise konuşmacılara sahnede bir plaket takdim edilmesi de lazım. Maksat o güne dair güzel bir hatıramız olsun. 🙂

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s